Απίστευτη ανατροπή της Μπάρτσα στο 93`

Απίστευτη ανατροπή για την Μπαρτσελόνα, η οποία αν και βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο 48` κατάφερε να γυρίσει το ματς με τη Σεβίλη και τελικά να νικήσει με 3-2, χάρη σε γκολ του Βίγια στις καθυστερήσεις!Η Σεβίλη ξεκίνησε εξαιρετικά το ματς και προηγήθηκε στο 26` με γκολ του Τροχόφσκι.Η Μπάρτσα δεν κατάφερε να ισοφαρίσει και στο 48` βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο, καθώς ο Νεγρέδο διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων.Η ομάδα του Τίτο Βιλανόβα δεν είχε πει όμως την τελευταία της λέξη και ξεκίνησε την αντεπίθεσή της στο 53ο λεπτό με τον Φάμπρεγας, ο οποίος μείωσε αρχικά σε 1-2 και στη συνέχεια στο 89` έκανε το 2-2.Η Σεβίλη δεν κατάφερε, όμως, τελικά να κρατήσει ούτε το βαθμό της ισοπαλίας, καθώς ο Βίγια στο 93` έκανε το 3-2 για την Μπαρτσελόνα, η οποία με αυτόν τον εντυπωσιακό τρόπο έκανε το 6 στα 6 στο φετινό πρωτάθλημα και παρέμεινε μόνη πρώτη στη βαθμολογια.