Αντίπαλοι Ελλάδας: Ηττες Σλοβακίας, Λιθουανίας - Νίκη η Βοσνία (vids.)

Φιλική ήττα για τη Σλοβακία, 0-3 από την Τσεχία στο Ολομουτς. Ήττα και για τους λιθουανούς (2-4) από την Αρμενία εκτός έδρας. Αντίθετα, η Βοσνία νίκησε 1-0 την Αλγερία εκτός έδρας.Oυσιαστικά η αγωνία ως προς τον νικητή κράτησε μόλις πέντε λεπτά, καθώς με δύο γκολ του Λάφατα στο 3' και το 5', οι Τσέχοι προηγήθηκαν 2-0 στο ξεκίνημα.Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ντόκαλ στο 73'. Κακή εμφάνιση
από τους αντιπάλους μας στα προκριματικά του Μουντιάλ 2014, αν και αγωνίστηκαν με αρκετούς βασικούς.Αρμενία - Λιθουανία 4-2Η Λιθουανία, αντίπαλος της Εθνικής μας στον 7ο προκριματικό όμιλο του Μουντιάλ ηττήθηκε 2-4 εκτός έδρας από την Αρμενία. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 3-0 με τέρματα των Μανουτσαριάν (7') και Μικρτσιάν (50', 55'), ο Ριμκεβίτσιους μείωσε σε 3-1 στο 66', αλλά στο 72' ο Οζμπιλιτζ κλείδωσε τη νίκη για τους αρμένιους. Το μόνο που μπόρεσε να κάνει η Λιθουανία ήταν να μειώσει σε 4-2 στο 83' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ριμκεβίτσιους.Αλγερία - Βοσνία 0-1Αντίθετα με τις άλλες δύο ομάδες, η Βοσνία συνέχισε τα νικηφόρα αποτελέσματα. Η βασική αντίπαλος της Εθνικής μας για την απευθείας πρόκριση στο Μουντιάλ της Βραζιλίας, νίκησε 1-0 εκτός έδρας την Αλγερία, χάρη σε γκολ του Σβράκα στις καθυστερήσεις του αγώνα.Αλγερία - Βοσνία 0-1Τσεχία - Σλοβακία 3-0