Αναστασιάδης: Ημασταν καλά προετοιμασμένοι

22:40 4/2/2012 - Πηγή: Sport.gr
Ο προπονητής του ΠΑΣ παρουσιάστηκε ικανοποιημένος από την παρουσία της ομάδας του στο πρώτο μέρος, αλλά όχι και από το δεύτερο μέρος, τονίζοντας ότι μεγάλο ρόλο για την εικόνα της ομάδας του έπαιξαν οι πολλές κάρτες που δέχτηκε."Ηταν ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι και για του δύο αντιπάλους. Ξέραμε τι είχαμε να αντιμετωπίσουμε. Ημασταν καλά προετοιμασμένοι. Πήγαμε πολύ καλά στο πρώτο ημίχρονο και στον τρόπο που επιδιώξαμε  να παίξουμε. Είχαμε καλές επιλογές στην αμυντική μας συμπεριφορά.Θα μπορούσαμε να έχουμε καλύτερες επιλογές και στην επίθεση. Προηγηθήκαμε με δύο γκολ,
όμως είχαμε προβλήματα με τις δυο αναγκαστικές αλλαγές στο δεύτερο ημίχρονο. Γνωρίζαμε ότι θα μας πιέσει ο αντίπαλος με βαθιές σέντρες, κάτι που το κάνει συχνά.Δεχτήκαμε ένα γκολ το οποίο θα μπορούσαμε να αποφύγουμε. Γλιτώσαμε όμως από άλλα. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν είχαμε καλή απόδοση. Μεγάλο ρόλο έπαιξε ότι δεχτήκαμε κόκκινη κάρτα, αλλά και πολλές κίτρινες και φοβηθήκαμε να βάλουμε τα πόδια στη φωτιά.Παρόλα αυτά μπορούσαμε να κάνουμε το 1-3 στο δοκάρι του Μπεσέρα. Ευχαριστώ τα παιδιά, αλλά και την Παναγιά. Αλλες φορές χάναμε στο τελευταίο λεπτό", είπε ο Αναστασιάδης.