ΑΕΚ και Πανιώνιος αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1, στο Ολυμπιακό στάδιο της Αθήνας

Η ΑΕΚ αναδείχτηκε ισόπαλη 1-1 με τον Πανιώνιο στο ΟΑΚΑ, για την 28η αγωνιστική του πρωταθλήματος, χάνοντας την ευκαιρία να μειώσει τη διαφορά της από Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ που επίσης έχασαν έδαφος. Χαμένος και ο Πανιώνιος, που

ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις με καταπληκτικό φάουλ του Σκόκο. Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για δύο -τουλάχιστον- περιπτώσεις πέναλτι που δεν καταλογίστηκαν σε βάρος του Πανιωνίου, ενώ το γκολ για τους κυανέρυθρους -που τελείωσαν με 10 λόγω αποβολής του Ριέρα στο 87`- ο Κουμορτζί. Από ένα δοκάρι οι δύο ομάδες, στο πρώτο τέταρτο της αναμέτρησης.

Η ΑΕΚ μπήκε με πολλή όρεξη στο γήπεδο και έψαξε το γκολ σε δύο περιπτώσεις, με τη συμπλήρωση 11 λεπτών αγώνα. Στη δεύτερη μάλιστα, ο Ισμαελ Μπλάνκο έχασε μοναδική ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, όταν δεν μπόρεσε να νικήσει τον Μπέλιτς από το ύψος του πέναλτι.

Εκρηκτικό ξεκίνημαΜεγάλη ευκαιρία έχασε και ο Πανιώνιος όμως, καθώς στο 15ο λεπτό ο Σίτο Ριέρα εκμεταλλεύτηκε το τραγικό λάθος του Καφέ στη μεσαί