Football League: Στην κορυφή η Νίκη Βόλου, 3-1 την Παναχαϊκή

Επιασε κορυφή η Νίκη Βόλου μετά τη νίκη της με 3-1 επί της Παναχαϊκής μπροστά σε 4.000 φιλάθλους της στο Πανθεσσαλικό Στάδιο. Η ομάδα του Στέλιου Μανωλά ισοβαθμεί στην πρώτη θέση με τον Απόλλωνα που αναδείχθηκε ισόπαλος 0-0 στα Γιαννιτσά με την τοπική Αναγέννηση. Με δύο γρήγορα γκολ (6' Κυριάκος, 11' Σαμαράς), η Νίκη Βόλου πήρε γερό προβάδισμα έναντι της Παναχαϊκής, που μείωσε στο τέλος του ημιχρόνου με πέναλτι του Γκούρτσα. Οι κυανόλευκοι έκαναν το 3-1 στο 88' με σουτ του Φλίγκου και πανηγύρισαν με 4.000 οπαδούς τους την κατάληψη της
πρώτης θέσης.Ο μέχρι πρότινος πρωτοπόρος Απόλλωνας, απέκτησε συγκάτοικο τη Νίκη, καθώς άφησε δύο βαθμούς στα Γιαννιτσά, παραχωρώντας ισοπαλία 0-0 στην τοπική Αναγέννηση.Στα Ψαχνά, ο τοπικός Ηρακλής ήρθε ισόπαλος 1-1 με τον Ολυμπιακό Βόλου, με τα γκολ να σημειώνονται στο δεύτερο ημίχρονο (64' Δήμου - 79' Ογκουνσότο).Μεγάλη νίκη για την ΑΕΛ, που επικράτησε με 1-0 της Καβάλας με γκολ του Πόνσε, ενώ είχε και δοκάρι με τον νεοαποκτηθέντα Στέλιο Κρητικό.Συνοπτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 17ης αγωνιστικής:ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ-ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ 1-0 (51' Κάπελ)ΦΩΚΙΚΟΣ-ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ 1-0 (76' Λουκίνας)ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 3-1 (6' Κυριάκος, 11' Σαμαράς, 88' Φλίγκος - 45' πεν. Γκούρτσας)ΛΑΡΙΣΑ-ΚΑΒΑΛΑ 1-0 (74' Πόνσε κεφ)ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1-1 (64' Δήμου - 79' Ογκουνσότο)ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΠΑΝΟΜΗΣ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ 0-0 ΑΝΑΓ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 0-0 ΚΑΛΛΙΘΕΑ-ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ 1-0 (45+1' Πίκολο)ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ (18:30GR)