Europa - Ομιλος ΠΑΟΚ: Ισοπαλία στο Καζακστάν

Με βαθμό έφυγε από την Αστάνα η Μακάμπι Χάιφα, 2-2 με τη Σαχτιόρ Καραγκάντι, σε αγώνα για τη 2η αγωνιστική στον όμιλο του ΠΑΟΚ.Οι Ισραηλινοί βρέθηκαν πίσω με 0-2 στο φινάλε του πρώτου μέρους, χάρη στα τέρματα που πέτυχαν στο 40ό λεπτό ο Φινοντσένκο και στο 45' ο Ταράσοφ.Στο 54' ο Εζρά μείωσε σε 1-2 και στο 78ο λεπτό ο Τούργκεμαν ισοφάρισε στο τελικό 2-2.Εύκολο διπλό πέτυχε η Τότεναμ (2 στα 2 στον όμιλο) επί της Ανζί, "καθαρίζοντας" με 2-0 από το πρώτο μέρος. Ντεφόε και Τσαντλί
τα γκολ για τους Πετεινούς στο 34' και το 40', αντίστοιχα.Νίκη με 2-0 και για τη Βαλένθια στην έδρα της Κουμπάν. Η ισπανική ομάδα έφυγε με το διπλό, χάρη στα γκολ των Αλκαθέρ στο 73' και Φεϊγκουλί στο 81'.Επιβλητικό 4-0 για τη Ρούμπιν Καζάν επί της Ζούλτε Βάρεγκεμ. Ολα τα γκολ σημειώθηκαν στο τελευταίο ημίωρο Ο δρόμος για τους Ρώσους άνοιξε 60' με αυτογκόλ του Ντεπλάς. Στο 73' Ερεμένκο έκανε το 2-0, στο 81' ο Ριαζάντσεφ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 και στο 89' με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ ο Νάτσο διαμόρφωσε το τελικό 4-0.