Break η Βουλιαγμένη, 12-9 τον Ολυμπιακό στον πρώτο τελικό

Εσπασε το πλεονέκτημα έδρας του Ολυμπιακού ο ΝΟ Βουλιαγμένης από τον πρώτο αγώνα της σειράς των τελικών της Α1 γυναικών και πήρε πλέον το προβάδισμα για τον τίτλο.Οι κοπέλες του ΝΟΒ επιβλήθηκαν με 12-9 των ερυθρολεύκων στον πρώτο τελικό των πλέι οφ στο κολυμβητήριο του Πειραιά, σπάζοντας και το φετινό τους αήττητο (ο Ολυμπιακός
είχε το απόλυτο νικών 14 στα 14 στην κανονική περίοδο), έκαναν το 1-0 στις νίκες και παίρνουν ψυχολογικό κυρίως προβάδισμα για τη συνέχεια, καθώς η σειρά θα κριθεί στις τρεις νίκες.Ο δεύτερος αγώνας της σειράς των τελικών θα γίνει το Σάββατο (25/5) στο Λαιμό, με γηπεδούχο τον ΝΟ Βουλιαγμένης.Ο πρώτος τελικός ήταν ντέρμπι στα πρώτα τρία οκτάλεπτα.Ο ΝΟΒ εήταν συνεχώς μπροστά στο σκορ και ο Ολυμπιακός ισοφάριζε, αλλά κατάφερε να προηγηθεί μόνο μια φορά με 7-6 στο 1.29 πριν τη λήξη της τρίτης περιόδου. Η τρίτη περίοδος έληξε ισόπαλη 7-7 με ένα εκπληκτικό γκολ της Ασημάκη. Η Βουλιαγμένη, όμως, στην τελευταία περίοδο πήρε προβάδισμά με την Ασημάκη (φουνταριστό) και μετά με συνεχή γκολ από την περιφέρεια, τρία από αυτά της Ρουμπέση, καθάρισε το ματς.    Με κόκκινη κάρτα αποβλήθηκε η βοηθός προπονητή του ΝΟΒ Αντι Μελιδόνη.Τα οκτάλεπτα: 2-2, 2-3, 3-2, 2-5.Ολυμπιακός (Χάρης Παυλίδης): Διαμαντοπούλου, Τεντζαλίδου 1, Πλευρίτου Ελ. 1, Σώρα, Μανωλιουδάλη 1, Αβραμίδου 3, Μαυρέλου 2, Πλευρίτου Μαρ. 1, Πλευρίτου Βασ., Μπαλομενάκη, Καλογεράκου, Καλαργυρού, Σταματοπούλου, Νιαρχάκου, Γιαννοπούλου.ΝΟ Βουλιαγμένης (Κώστας Δήμου): Κούβδου, Τσουκαλά 1, Σούλμπη, Μουλάκη, Λιόση 2, Ξενάκη, Ασημάκη 2, Ρουμπέση 3, Γερόλυμου 2, Ντάσιου, Κουτέλη 1, Κοντογιάννη 1, Λαβί, Σελετοπούλου, Πρωτόπαππα.