6ος όμιλος: Καβάνι - Ντνίπρο 4-2 και όλα ανοιχτά

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Έντισον Καβάνι, ο οποίος πέτυχε 4 γκολ (!), η Νάπολι ανέτρεψε το εις βάρος της 1-2, νίκησε 4-2 τη Ντνίπρο στον Σαν Πάολο και ξαναμπήκε στο κυνήγι της πρόκρισης. Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, η ΑIΚ Στοκχόλμης νίκησε 1-0 την Αϊντχόφεν.Το σκορ άνοιξε ο Καβάνι στο 5ο λεπτό, αλλά οι ουκρανοί γύρισαν... τούμπα το ματς, με τους Φεντέτσκι (33') και Ζοζούλγια (56'). Το 1-2 έμεινε μέχρι το 77ο λεπτό, όταν ο ουρουγουανός άσος των παρτενοπέι αποφάσισε να αποδείξει για ακόμη μία φορά γιατί θεωρείται ένας από τους κορυφαίους γκολτζήδες στον κόσμο. Στο 77' έκανε το 2-2, στο 88' το 3-2 (ασίστ του Χάμσικ) και στο 93' έπειτα από ατομική ενέργεια διαμόρφωσε το τελικό 4-2.Το γκολ, το οποίο ήταν αρκετό για την ΑΙΚ Στοκχόλμης να πανηγυρίσει την πρώτη της νίκη και να βάλει φωτιά στον όμιλο, πέτυχε στο 12ο λεπτό ο Μοχάμεντ Μπανγκουρά.