Ζωντανή η Λίβερπουλ, 3-0 τη Σαουθάμπτον (video)

22:35 1/3/2014 - Πηγή: NewsBomb

Στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας της Πρέμιερ Λιγκ αναρριχήθηκε η Λίβερπουλ η οποία επιβλήθηκε 3-0 της Σαουθάμπτον στο «Σεντ Μέρις».

Την τέταρτή της συνεχόμενη νίκη στην Πρέμιερ Λιγκ πανηγύρισε η Λίβερπουλ η οποία επιβλήθηκε με χαρακτηριστική άνεση της Σαουθάμπτον 3-0 στο «Σεντ Μέρις» με αποτέλεσμα να αναρριχηθεί στην 2η θέση της βαθμολογίας.

Οι «κόκκινοι» από αρκετά νωρίς έδειξαν την ανωτερότητά τους ανοίγοντας το σκορ στο 16' με τέρμα του Σουάρεζ. Η συνέχεια ήταν ανάλογη με τον Στέρλινγκ στο 58' να κάνει το 2-0 και να «καθαρίζει» για την ομάδα του.

Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε από τον Τζέραρντ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων από το σημείο του πέναλτι.

ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ: Μπόρουτς, Τσέιμπερς, Χοσέ Φοντέ, Λόβρεν, Σο, Κορκ (77' Βανιάμα), Σνέιντερλιν, Ντέιβις (46' Ραμίρεζ), Λαλάνα, Ροντρίγκεζ, Λάμπερτ (76' Γκάλαγχερ).
ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ: Μινιολέ, Τζόνσον, Σκρτελ, Άγκερ, Φλάναγκαν, Άλεν, Τζέραρντ, Χέντερσον, Στάριτζ (85' Άσπας), Σουάρεζ, Κουτίνιο (57' Στέρλινγκ).