Περίπατος 5-0 του Αστέρα στον Κορυδαλλό

Ένα ημίχρονο κράτησε η αντίσταση της Προοδευτικής απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης. Οι Αρκάδες φόρτσαραν στο δεύτερο μέρος και με 5 γκολ σε διάστημα 20 λεπτών, κέρδισαν 5-0 στον Κορυδαλλό και πήραν την πρόκριση για την 5η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο Αστέρας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στα δύο πρώτα λεπτά έχασαν δύο καλές ευκαιρίες, τη μία με τον Μπρέσκα και την άλλη με τον Ράγιος.

Παρά το καλό ξεκίνημα, η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Ο ρυθμός έπεσε, ο Αστέρας είχε την υπεροχή, χωρίς ωστόσο να είναι απειλητικός, με την Προοδευτική να ρίχνει μεγάλο βάρος στην άμυνα.

Η ομάδα της Τρίπολης ανέβασε την απόδοσή της στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να πετύχει ένα γκολ στις ευκαιρίες των Μπακασέτα και Μπρέσκα.