Περίπατο ο Αστέρας Τρίπολης, «βύθισε» 3-0 την Κέρκυρα

23:36 2/9/2012 - Πηγή: NewsBomb

Μέσα σε 17 λεπτά ο Αστέρας Τρίπολης σημείωσε 3-0 γκολ απέναντι στην Κέρκυρα και έκανε το 2Χ3 στη Super League.

Η ψυχολογία ήταν ανεβασμένη... Καλύτερο ποδαρικό, εξάλλου, ο Αστέρας Τρίπολης δεν θα μπορούσε να κάνει με τη νίκη απέναντι στην ΑΕΚ.

Από τη στιγμή, λοιπόν, που στο πρώτο εντός έδρας ματς για τη Super League αντίπαλος ήταν η αδύναμη Κέρκυρα, οι Αρκάδες εύκολα ή δύσκολα θα επικρατούσαν.

Η ομάδα της Τρίπολης ήταν το αφεντικό σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και αυτό το δείχνουν και τα νούμερα (20 έναντι 6 τελικών προσπαθειών). Αν και στο πρώτο ημίχρονο ο γκολκίπερ, Αναστασόπουλος έκανε ό,τι μπορούσε για να κρατήσει το μηδέν, στο δεύτερο ημίχρονο και στο διάστημα 60' - 78' οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί... Σημείωσαν τρία γκολ, έκαναν το 2Χ3 και «βύθισαν» τους Φαίακες στην τελευταία θέση με μηδενική συγκομιδή βαθμών. Μάλιστα, αυτή ήταν η πρώτη εντός έδρας νίκη του Αστέρα Τρίπολης απέναντι στην Κέρκυρα σε επίπεδο Super League.