Ολυμπιακός: Ιστορικός... διασυρμός από Αρμάνι (photos)

23:42 9/1/2014 - Πηγή: NewsBomb

Επί ιταλικού εδάφους ο Ολυμπιακός γνώρισε την πρώτη φετινή ήττα του στην Ευρωλίγκα και μάλιστα με διαστάσεις... ιστορικής συντριβής (81-51) από την Αρμάνι Μιλάνο που έκανε ό,τι ήθελε στο παρκέ και πλέον προκαλεί μεγάλους «πονοκεφάλους», αλλά και τριγμούς στους ερυθρόλευκους για το μέλλον τους στον όμιλο.

Με τον Λάνγκφορντ να εκτελεί με τρίποντα και τον Χάκετ να ακολουθεί, οι Ιταλοί κατόρθωσαν να ξεπεράσουν το κακό ξεκίνημα, αφού ο Ολυμπιακός

ήταν μπροστά στο πρώτο δεκάλεπτο (16-21) και από τα τελευταία λεπτά του δεύτερου να ξεκινήσουν μια αντεπίθεση διαρκείας που τους βρήκε μπροστά στο ημίχρονο με 39-32.

Τα... χειρότερα, βέβαια για τον Ολυμπιακό ήρθαν στην τρίτη περίοδο όπου κυριολεκτικά... εξαφανίστηκαν από το παρκέ πετυχαίνοντας μόλις 8 πόντους έναντι 24 της Αρμάνι που με συνοπτικές διαδικασίες καθάρισε το ματς και απέδειξε ότι θα παίξει -τουλάχιστον μέσα στην έδρα της- πρωταγωνιστικό ρόλο στη μάχη για μια θέση στην πρώτη τετράδα του πέμπτου ομίλου.