«Ανάσα» με Ντάνιελς για Ρόκετς

Ήθελαν οπωσδήποτε θετικό αποτέλεσμα οι Χιούστον Ρόκετς και το πήραν με τρίποντο του... Τρόι Ντάνιελς, 11.9 δευτερόλεπτα πριν από τη λήξη της παράτασης.

Με τη νίκη στο θεαματικό ματς στην έδρα των Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς, οι «ρουκέτες» μείωσαν σε 2-1 στη σειρά του πρώτου γύρου των playoffs, ενώ πρέπει να σημειωθεί πως ο Ντάνιελς βρέθηκε στο παρκέ στα κρίσιμα λεπτά, επειδή ο Τσάντλερ Πάρσονς αποβλήθηκε με έξι φάουλ! Από την πλευρά τους, οι Μπρούκλιν Νετς διατήρησαν το πλεονέκτημα έδρας που απέκτησαν στον Καναδά με δύσκολη νίκη επί των Τορόντο

Ράπτορς για το υπέρ τους 2-1 στην προημιτελική σειρά της Ανατολής, ενώ οι Σικάγο Μπουλς μείωσαν σε 2-1 τη σειρά τους με τους Ουάσινγκτον Ουίζαρντς περνώντας από το «Verizon Center» σε μία ακόμα συναρπαστική αναμέτρηση της βραδιάς τριών αγώνων για την postseason του «μαγικού» κόσμου.