«Σφράγισε» την παραμονή ο Πλατανιάς

Ο Πλατανιάς επικράτησε με 2-0 του Παναιτωλικού στα Χανιά για την 32η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας και σφράγισε ουσιαστικά την παραμονή του στην μεγάλη κατηγορία.

Η ομάδα του Αγρινίου με την ήττα της αυτή έχασε και την τελευταία της ευκαιρία για είσοδο στα πλέι οφ.

Ο Νταβίντ Τόρες άνοιξε το σκορ στο 83ο λεπτό και πέντε λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 88’, ο Γιώργος Γιακουμάκης με το πρώτο του γκολ στη μεγάλη κατηγορία, διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Πλατανιάς (Γ. Παράσχος): Ολιμπά, Κουλιμπαλί, Ιτούα (58’ Γκαβιλάν), Μπανανά, Ζαραδούκας (77’ Γιακουμάκης), Τετέ, Αγκιλέρα, Αποστολόπουλος, Μαχαμάτ, Μενδρινός (68’ Γουνδουλάκης), Τόρες.

Παναιτωλικός (Μ. Χάβος): Μπρακάλι, Λάζαρ, Μαλεζάς, Κούσας, Κέβιν (46’ Κουτρομάνος), Γοδόι, Φωτάκης, Μαρτίνες, Κάπελ (58’ Μύγας), Βιγιαφάνες, Μορένο (78’ Άλβες).