Προβλημάτισε ο ΠΑΟ

Προβλημάτισε ο Παναθηναϊκός, μετά την ήττα με 2-1, στο τέταρτο φιλικό στο Ρόζενχαϊμ της Γερμανίας από την Κολονία.Η Κολονία προηγήθηκε στο 17' της αναμέτρησης με ωραίο γκολ του Ποντόλσκι, καθώς ο Γερμανός διεθνής πήρε την μπάλα περίπου 15 μέτρα έξω από την περιοχή του Παναθηναϊκού, γύρισε το σώμα του και με ένα τρομερό βολέ έστειλε
την μπάλα στα δίχτυα του Τζόρβα για το 1-0. Παρόλα αυτά το προβάδισμα για τους Γερμανούς κράτησε μόλις δύο λεπτά, αφού στο 19΄ ο Μαρίνος βγήκε τετ-α-τετ και κέρδισε πέναλτι από ανατροπή του Μοχαμάντ, το οποίο εκτέλεσε ο Λέτο ισοφαρίζοντας σε 1-1.Τελικά η Κολονία πήρε τη νίκη με γκολ εννέα λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα (81΄), με πλασέ του Πετσόνι μέσα στην περιοχή και σε στιγμή αδράνειας της άμυνας του Παναθηναϊκού. Οι «πράσινοι» έχασαν δύο πολύ καλές ευκαιρίες να ισοφαρίσουν με τον Πετρόπουλο στο 84΄ και στο 87΄ και το 2-1 ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.Οι ενδεκάδες:ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Τζόρβας, Σαριέγκι, Μπουμσόνγκ, Βύντρα, Σπυρόπουλος, Μπιάρσμιρ, Νίνης, Κατσουράνης, Μαρίνος, Λέτο, ΚλέιτονΣτο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός αγωνίστηκε με τους: Καρνέζη, Βύντρα, Μπιάρσμιρ, Μπουμσόνγκ, Σπυρόπουλο, Σιμάο, Καραγκούνη, Κατσουράνη (72' Πλεσί), Νίνη (78' Δημούτσος), Λέτο, ΠετρόπουλοΚΟΛΟΝΙΑ: Ρένσιγκ, Μπρέτσκο, Μοχαμάντ, Πετζόνι, Ποντόλσκι, Ρίτερ, Νοβάκοβιτς, Αντρεζίνιο, Πέτσκο, Γιάγιαλο, Ζερομέλ