Πρώτο βήμα για Ολυμπιακό

Την πρώτη νίκη από τις δύο που χρειάζονται για την πρόκριση τον τελικό πήρε ο Ολυμπιακός, επικρατώντας του Παναθηναϊκού με 10-5.Ο Παναθηναϊκός ξεκίνησε καλύτερα προηγήθηκε με 0-2 με γκολ των Στελάτου και Τσόκα. Ο Καραμπέτσος τα έπιασε όλα στην α' περίοδο και ο Ολυμπιακός απλά μείωσε σε 1-2 με τον Κολόμβο.Οι "ερυθρόλευκοι" απάντησαν με ένα δικό τους 2-0 στην αρχή της β' περιόδου, για να φέρει και πάλι το ματς στα ίσια με τον Τσόκα (3-3).Η τελευταία περίοδος ήταν διαδικαστική με τον Ολυμπιακό να αυξάνει το προβάδισμα με τους Μυλωνάκη, Φουντούλη και Χρ. Αφρουδάκη, την ώρα που οι «πράσινοι δεν μπορούσαν να αντιδράσουν.Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός 10-5Τα οκτάλεπτα: 1-2, 4-2, 2-0, 3-1Ολυμπιακός: Χρ. Αφρουδάκης 3, Φουντούλης 2, Κολόμβος 2, Κομάντινα, Μπλάνης, ΜυλωνάκηςΠαναθηναϊκός: Τσόκας 3, Στελάτος, Γ. Αφρουδάκης