«Πνίγηκε» στη λίμνη των Ιωαννίνων

Ο Ολυμπιακός δεν τα κατάφερε στα Γιάννενα και ηττήθηκε με 3-1 από τον ΠΑΣ , στο πλαίσιο της 30ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Πολύ σημαντική νίκη για τον ΠΑΣ που βρίσκεται πολύ κοντά πια στα πλέι οφ.

Τα γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχαν οι Ίλιτς στο 32ο λεπτό, 10 λεπτά αργότερα το 2-0 "έγραψε" ο Μανιάς για να μειώσει σε 2-1 για τους ερυθρόλευκους στο 68ο λεπτό ο Μιλιβόγεβιτς . Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Ακόστα στο 74΄.

Με δέκα παίκτες

ολοκλήρωσαν τον αγώνα οι γηπεδούχοι, καθώς ο Ακόστα αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 89’.

ΠΑΣ Γιάννινα (Πετράκης): Βελλίδης, Στρούνα, Μανιάς (77' Μπέριος), Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Ντάσιος (46' Ναδάλες), Τσουκαλάς, Ίλιτς (90' Σαπαλίδης), Τσάβες, Ακόστα, Χαρίσης.

Ολυμπιακός (Περέιρα): Ρομπέρτο, Σαλίνο, Μποτία, Σιόβας, Μαζουακού, Μιλιβόγεβιτς, Εντινγκά (65' Κασάμι), Ντοσεβί, Φορτούνης (52' Μπενίτες), Ντομίνγκες (65' Ντομίνγκες), Χάρα