Ο Γιάννου «έσπασε» το αήττητο στη Βέροια

Ο Πανιώνιος με δύο γκολ του Απόστολου Γιάννου απέσπασε ισοπαλία 2-2 στη Βέροια και "έσπασε" το αήττητο της έδρας της ομώνυμης ομάδας, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

Το σκορ άνοιξαν οι Νεοσμυρνιώτες στο 19ο λεπτό με γκολ του Γιάννου και η Βέροια

γύρισε το ματς στο ημίχρονο με δύο γκολ των Κάμπορα στο 39' και Ραούλ Μπράβο στο 45΄. Όλα αυτά μέχρι το 53ο λεπτό που ο Γιάννου διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Έτσι, η Βέροια έχασε την ευκαιρία να συνεχίσει το απόλυτο στην έδρα της,όπου μέχρι σήμερα μετρούσε τέσσερις νίκες σε ισάριθμα ματς.

Οι συνθέσεις:Βέροια (Γκρανέρο): Καντιμοίρης, Αραγονές, Βέρτζος, Μπράβο, Αμαραντίδης, Μπατιόν, Βάσκες (54’ Μπαργκάν), Ντουμίτρου (66’ Μπεν), Μπαλάφας, Καλτσάς, Κάμπορα

Πανιώνιος (Δημήτρης Τερεζόπουλος): Παπαδόπουλος, Παντίδος, Γιάννου, Κολοβός, Τασουλής, Φούντας (41’ Γκίνη), Σιώπης, Μητρόπουλος, Μπουμάλ, Αργυρόπουλος, Οικονόμου