Ντροπιαστική ήττα για Τσέλσι

Η Μάντσεστερ Σίτι επικράτησε της Τσέλσι με 3-0 στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Premier League, υποχρεώνοντας την πρωταθλήτρια Αγγλίας σε ντροπιαστική ήττα.

Η Σίτι μπήκε πιο δυνατά στην αναμέτρηση και θα μπορούσε να είχε προηγηθεί στο σκορ από νωρίς, όμως ο Σέρχιο Αγκουέρο όχι μία, ούτε δυο, αλλά τέσσερις φορές αστόχησε φάτσα με τον Μπέγκοβιτς!

Ο Σέρχιο Αγκουέρο άνοιξε τελικά το σκορ για την Μάντσεστερ Σίτι στο 32ο λεπτό μετά από όμορφη συνεργασία με τον

Γιαγιά Τουρέ. Η Μάντσεστερ Σίτι κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα της στο 79ο λεπτό. Εκτέλεση κόρνερ από τα αριστερά και ο Κομπανί πιο ψηλά από όλους έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με το κεφάλι. Η Τσέλσι κατέρρευσε στη συνέχεια και η Σίτι έφτασε σε τρίτο γκολ στο 85ο λεπτό με τον Φερναντίνιο.

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ (Πελεγκρίνι): Χαρτ,Σανιά, Κομπανί, Μανγκαλά, Κολάροφ, Τουρέ, Φερναντίνιο, Σίλβα, Νάβας (Νασρί 65'), Στέρλινγκ (Ντεμιτσέλις 79'), Αγκουέρο (Μπονί 83').

ΤΣΕΛΣΙ (Μουρίνιο): Μπέγκοβιτς, Αθπιλικουέτα, Τέρι (Ζουμά 46'), Κέιχιλ, Ιβάνοβιτς, Μάτιτς, Ραμίρες (Κουαδράδο 64'), Αζάρ, Φάμπρεγας, Γουίλιαν (Φαλκάο 79', Ντιέγκο Κόστα.