Μοιρασιά στο Αγρίνιο (1-1)

Κακός μπελάς ο Παναιτωλικός για τον Ολυμπιακό, καθώς 2η σερί χρονιά οι «ερυθρόλευκοι» έφυγαν... λαβωμένοι (1-1) από το Αγρίνιο! Τραυματίστηκαν Μανιάτης και Ντινγκά.Προβλημάτισε στο πρώτο ημίχρονο ο Ολυμπιακός ο οποίος δεν έβρισκε χώρο να αναπτυχθεί απέναντι στον εξαιρετικά στημένο Παναιτωλικό.

Ο Κασάμι άνοιξε το σκορ στο 48ο λεπτό λίγο μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο. Ο Κούσας στο 79ο λεπτό με κεφαλιά

μετά από κόρνερ, με την άμυνα του Ολυμπιακού να αδρανεί, διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Με δέκα παίκτες οι ερυθρόλευκοι από το 82ο λεπτό με τον Εντινγκά να αποχωρεί τραυματίας μετά από άτσαλη πτώση στον χορτάρι. Νωρίτερα οι πρωταθλητές είχαν χάσει και τον Μανιάτη ο οποίος είχε τραυματιστεί στον αστράγαλο.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Μπρακάλι, Κουτρομάνος, Κ. Μαρτίνες, Κούσας, Άλβες, Κάπελ (74' Μήλιος), Μαλεζάς, Γοδόϊ, Ν. Μαρτίνες, Μύγας (58' Κόρμπος), Παπουτσογιαννόπουλος (68' Θεοδωρίδης).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Ρομπέρτο, Μανιάτης (75' Σαβιόλα), Μποτία, Εντινγκά, Ντουρμάζ (58' Μπουχαλάκης), Ντομίνγκες, Ομάρ, Διαμαντάκος, Αμπιντάλ, Μαζουάκου, Ντοσεβί (46' Κασάμι).