Κόκκινες γκέλες

Την ήττα με 3-2 από την Στόουκ γνώρισε η Άρσεναλ την ώρα που η Λίβερπουλ έμενε στο 0-0 με την Σάντερλαντ.

Μετά την Τσέλσι ήρθαν ακόμα δύο “μεγάλοι” του αγγλικού πρωταθλήματος να... γκελάρουν. Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι η Στόουκ πήρε μεγάλη νίκη με 3-2 επί της Άρσεναλ ενώ το νικηφόρο σερί της Λιβερπουλ έλαβε τέλος στο Άνφιλντ όπου και έμεινε στο 0-0 με την Σάντερλαντ.

Η Στόουκ με πατημένο γκάζι στο πρώτο μέρος και παίζοντας εκπληκτικό ποδόσφαιρο βρέθηκε να προηγείται με 3-0 της Άρσεναλ στο 45΄(1'
Κράουτς, 35' Κρικτς, 45, Γουόλτερς), με τους “κανονιέρηδες” να ξυπνάνε στην επανάληψη να μειώνουν αρχικά σε 3-1 με πέναλτι του Καθόρλα στο 68' και σε 3-2 με τον Ράμσεϊ, δύο λεπτά αργότερα. Μέχρι εκεί όμως, οι γηπεδούχοι άντεξαν στην πίεση της ομάδας του Βενγκέρ με το τρίποντο ανέβηκαν στην 12η θέση της βαθμολογίας.

Όσον αφορά τους άλλους κόκκινους του Λίβερπουλ, μέτρια εμφάνιση για ακόμα ένα εντός έδρας ματς και μετά από δύο σερί τρίποντα επιστροφή στα στραβοπατήματα (0-0 με Σάντερλαντ).