«Καβάλα» στην επόμενη φάση ο Ατρόμητος

Μετά τον Ολυμπιακό Βόλου και ο Ατρόμητος θα δώσει το «παρών» στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας. Με γκολ του Περόνε από τα 11 βήματα στο 51ο λεπτό, η ομάδα του Γιώργου Δώνη επικράτησε 1-0 της Καβάλας σε αγώνα για την 5η φάση της διοργάνωσης που έγινε στο γήπεδο του Περιστερίου και εξασφάλισε την πρόκριση στην οκτάδα για πρώτη φορά μετά τη σεζόν 2007-08.Στο πρώτο
ημίχρονο, η Καβάλα έφτασε με αξιώσεις κοντά στο γκολ σε δύο περιπτώσεις. Στο 20ο λεπτό, από την πάσα του Αμπντούν το πλασέ του Ονουάτσι πέρασε λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του Μιχαηλίδη. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Βουτσίτσεβιτς έκανε το σουτ, ο Μιχαηλίδης έδιωξε δύσκολα και ο Χργκόβιτς που πήρε το «ριμπάουντ» σούταρε, όμως η μπάλα πέρασε λίγο έξω από τα δοκάρια του Ατρομήτου.

Η ομάδα του Γιώργου Δώνη ευτύχησε να προηγηθεί στο σκορ στο 51ο λεπτό. Ο Θεοδωρέλης ανέτρεψε τον Περόνε, με τον τελευταίο να νικάει τον Γκαλίνοβιτς από τα 11 βήματα. Μάλιστα, η ομάδα του Περιστερίου στο 55ο λεπτό θα μπορούσε να