Ήττα σοκ για ΠΑΟ!

Την έκπληξη της 4ης αγωνιστικής σημείωσε ο Ίκαρος ο οποίος εκμεταλλευόμενος την απίστευτη καθίζηση του Παναθηναϊκού στο β' ημίχρονο, πέτυχε την δεύτερη νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα μπάσκετ με 72-68!

Ο Παναθηναϊκός πέτυχε μόλις 26 πόντους σε ολόκληρο το β' ημίχρονο, έδειξε υπνωτισμένος και στο τέλος έχασε το παιχνίδι από τον ψυχωμένο Ίκαρο.

Φοβερή εμφάνιση

από τον Αλέξη Κυρίτση κόντρα στην πρώην ομάδα του, καθώς ήταν καθοριστικός στο τέλος. Πέτυχε 4/4 βολές στο τελευταίο λεπτό και κέρδισε επιθετικό φάουλ από τον Διαμαντίδη στα 15'' πριν το τέλος.

Έτσι, λοιπόν, ο Δημήτρης Πρίφτης τείνει να γίνει ο κακός δαίμονας του Παναθηναϊκού, καθώς και πέρσι τον νίκησε, όντας προπονητής της Καβάλας.

Προβλημάτισαν οι "πράσινοι" με την απόδοσή τους, καθώς παρ' ότι βρέθηκαν να προηγούνται με 16 πόντους, υπέστησαν μία εκτός προγράμματος ήττα.

Τα δεκάλεπτα: 13-23, 30-42, 48-52, 72-68

Ίκαρος (Πρίφτης): Στρνατν, Λαρεντζάκης, Κυρίτσης 19, Βρκιτς 16(3), Ουάιατ 2, Φαγιέ 12(3), Γκίμπσον 15(4), Γιαννακίδης, Σίμτσακ 8.

Παναθηναϊκός (Πεδουλάκης): Σχορτσανίτης 5, Μπράμος 10(2), Πάνκο 9(1), Ματσιούλις 6, Ούκιτς 8(2), Τσαρτσαρής 2, Διαμαντίδης 6(1), Κίτσεν 9(1), Ξανθόπουλος, Γιαννόπουλος 3(1), Σκορδίλης 2.