Ιστορικό τρίποντο

Την πρώτη του νίκη στην πρώτη κατηγορία του επαγγελματικού ποδοσφαίρου σημείωσε ο Πλατανιάς που επικράτησε 2-0 του Πανθρακικού στο Παγκρήτιο Στάδιο στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής της Super League.
Η ομάδα της Κρήτης από... νωρίς έδειξε τις διαθέσεις καθώς από το πρώτο ημίχρονο είχε πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων. Στο 30ο λεπτό ο Αναστσάκος με κεφαλιά άνοιξε το σκορ, ενώ ο Μαραγκουδάκης στο 42' διαμόρφωσε το 2-0. Με αυτό το τρίποντο η ομάδα

του Χατζηνικολάου έφτασε τους 4 βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι μετρούν δύο ήττες σε ισάριθμα παιχνίδια.

Οι συνθέσεις:

Πλατανιάς (Χατζηνικολάου): Κηπουρός, Αργυρόπουλος, Κανακούδης, Αναστασάκος, Μαραγκουδάκης, Αγκιλέρα, Κάλαϊζιτς (82' Μιρτσέτα), Ουκάρ (59' Γκονζάλες), Τζανής, Ποτουρίδης, Ουντότζι
Πανθρακικός (Παντελίδης): Αντίλοβιτς, Βιγιαρέχο, Στάθης, Λουσέρο, Τσέρφα, Μίνγκα (46' Κοντογουλίδης), Μουνάφο, Κυβελίδης, Μπαϊκαρά, Σαρακατσάνος, Πρίττας (58' Μιχαλόπουλος, (70' Γωνιάδης)