Ισοπαλία για ΑΕΚ

Έτρεξε, προσπάθησε, αλλά η ΑΕΚ δεν κατάφερε να κερδίσει τη σερβική Ραντ, μένοντας στο 1-1. Το γκολ για την Ένωση ο Μπέλεκ, που ήταν και το «παρθενικό» του.Από τα πρώτα κιόλας λεπτά η ΑΕΚ έδειξε τις προθέσεις πιέζοντας ψηλά και με συνεχείς κινήσεις στους χώρους.Η πρώτη καλή στιγμή ήρθε στο 4΄ με τον Λυμπερόπουλο να σουτάρει και να αναγκάζει τον αντίπαλο τερματοφύλακα να αποκρούει στη γωνία.
Τρία λεπτά αργότερα ο Γκούντγιονσεν, αστόχησε από καλό, στο σουτ που επιχείρησε.Η Ένωση συνέχισε την πίεση και στο 14' ο Μάκος με έναν κεραυνό έξω από την περιοχή της Ραντ, είδε την μπάλα να περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Στο 16' ο Καρλος δημιούργησε καλή ευκαιρία, μετά από προσωπική ενέργεια, αλλά έμεινε ανεκμετάλλευτη από την ομάδα.Πρώτη καλή φάση για την Ραντ με τον Στανόγεβιτς, στο 19', αλλά το σουτ που επιχείρησε πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Αραμπατζή. Οι Σέρβοι συνέχισαν την πίεση και στο αμέσως επόμενο λεπτό, μετά από λάθος συνεννόηση Δέλλα με Αραμπατζή, άνοιξαν το σκορ.Σέντρα από αριστερά, ο Αραμπατζής δεν συνεννοείται με τον Δέλλα και βγαίνοντας για να μπλοκάρει, ο Τράι έχει αποκρούσει με το κεφάλι και επιτρέπει στον Στόικοβιτς να σκοράρει σε κενή εστία.Για σχεδόν πέντε λεπτά, η ΑΕΚ έχασε τον έλεγχο και στο 24' ο Πόγιτς, είδε το σουτ που επιχείρησε μετά από ατομική ενέργεια, να περνάει δίπλα από το δεξί παραθυράκι του Αραμπατζή. Η συγκεκριμένη φάση αφύπνισε τους παίκτες του δικεφάλου, με τον Γεωργέα να κάνει κούρσα από τα δεξιά και να βγάζει μπαλιά από την άλλη στον Κάρλος, αλλά η πάσα που επιχείρησε ο τελευταίος δεν ήταν καλή.Ο δικέφαλος συνέχισε την πίεση και στο 33' έδωσε την απάντηση στη Ραντ. Σέντρα του Καράμπελα από τα αριστερά και ο Καμερουνέζος με κεφαλιά "δυναμίτη" έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της Ραντ, γράφοντας το 1-1. Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Αραμπατζής, Καράμπελας (43' Εγγλέζου), Μανωλάς (74' Αγκιρίμπα), Δέλλας (57' Χέλγκασον), Γεωργέας (52' Κοντοές), Μάκος (52' Καφές), Γκέντσογλου (74' Κατσέτης), Γκούντγιονσεν (52' Σιαλμάς), Λυμπερόπουλος, Κάρλος (66' Κλωναρίδης), Μπέλεκ (57' Νικόλτσης)Σκόρερ: Μπελέκ (1-1) 33' - Στοίκοβιτς (0-1) 21'