Έχασε στις καθυστερήσεις ο ΠΑΣ

Σε Λιβαδειά, και Αγρίνιο πανηγυρίστηκε το γκολ του Μπάρκογλου στις καθυστερήσεις, με το οποίο ο Λεβαδειακός επικράτησε με 1-0 του ΠΑΣ Γιάννινα, υποχρεώνοντάς τον στην πρώτη του ήττα, μετά από 13 αγωνιστικές στη Football League. Έτσι άνοιξε ο δρόμος προς την κορυφή της βαθμολογίας για τον Παναιτωλικό, εφόσον επικρατήσει την Κυριακή του Πανθρακικού. Συνεχίζει
να ανεβαίνει ο Διαγόρας, 1-0 την Αναγέννηση Καρδίτσας και μεγάλη νίκη για τον Πιερικό, που επικράτησε 3-1 του Θρασύβουλου. Στη Λιβαδειά όλα έδειχναν ότι το ματς θα τελείωνε ισόπαλο, όμως στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, οι γηπεδούχοι κέρδισαν κόρνερ και στη συνέχεια της φάσης ο Μπάρκογλου έπιασε κεφαλιά, στέλνοντας την μπάλα πρώτα στο δοκάρι και στη συνέχεια να σκάσει μέσα από τη γραμμή της εστίας. Ο διαιτητής -παρά της διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων- έδειξε σωστά, σέντρα και ο Λεβαδειακός πήρε το πολύτιμο τρίποντο.
Το πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής: Σάββατο 11/12 Διαγόρας - Αναγέννηση Καρδίτσας 1-0