Δεύτερη ήττα για Αρβανίτη- Τσιαρτσιάνη

Τη δεύτερη ήττα τους σε ισάριθμους αγώνες γνώρισαν οι Βίκυ Αρβανίτη και Μαρία Τσιαρτσιάνη στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Μπιτς Βόλεϊ που διεξάγεται στο Κλάγκενφουρτ της Αυστρίας, καθώς ηττήθηκαν με 0-2 σετ από τις Φινλανδές Λέχτονεν / Λάχτι.

Το φινλανδικό δίδυμο πήρε το πρώτο σετ με 21-17 και το δεύτερο με 24-22, ενώ Ελληνίδες είχαν ηττηθεί στο πρώτο ματς με 1-2 σετ από τις Ολλανδέζες, Μέπελινκ / Φαν Ίρσελ.

Έτσι πλέον ο αυριανός αγώνας των Βίκυ Αρβανίτη, Μαρία Τσιαρτσιάνη με τις Αυστριακές Σούτσενχέφερ / Πλέσιουτσνιγκ οι οποίες στο άλλο σημερινό ματς του ομίλου ηττήθηκαν με 0-2 σετ (22-20, 21-18) από τις Ολλανδέζες, είναι ουσιαστικά ένας πρώτος τελικός για το ελληνικό δίδυμο που χρειάζεται μόνο νίκη για να ελπίζει σε πρόκριση.