Άνετα ο Αστέρας στην Κομοτηνή

Ο Αστέρας ξεκίνησε δυναμικά και αυτή τη σεζόν στη Σούπερ Λίγκα νικώντας με 2-0 τον Πανθρακικό στην Κομοτηνή, για την 1η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Τα γκολ σημείωσαν δύο μεταγραφές, ο Λανθαρότε στο 25’ και ο Γιάννου στο 63ο λεπτό. Με δέκα ολοκλήρωσαν οι φιλοξενούμενοι, καθώς ο πρώτος αποβλήθηκε (με δύο κίτρινες μέσα σε λίγα δευτερόλεπτά) στο 77ο λεπτό.

Στο τελευταίο τέταρτο προσπάθησε ο Πανθρακικός να… μπει

ξανά στο ματς, αλλά ήταν αργά και δεν κατάφερε να μειώσει, αν και έχασε μια πολύ καλή ευκαιρία με τον Τζάνη στο 85ο λεπτό.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Πανθρακικός (Ρόκα):Αθανασιάδης, Παπαγιωργίου (70' Σέτι), Παπαχρήστος (56' Χασομέρης), Ποτουρίδης, Σερφά, Μελίσσης, Μεχία, Ροζέριο (83' Νικόλτσης), Χαβίτο, Τζάνης, Ιγκόρ

Αστέρας Τρίπολης (Βεργέτης):Κοσίσκι, Ζησόπουλος, Αλόκο, Γκοϊάν, Γιαννούλης, Χαμντανί, Ιγκλέσιας (87' Έντερσον), Μπερτόλιο, Μάσα (74'), Λανθαρότε (65' Φούντας), Γιάννου