ΑΕΚ από τα παλιά

Την νίκη που της έδωσε βαθμολογική αλλά και ψυχολογική ανάσα πέτυχε η ΑΕΚ επι του Πανσερραϊκού στις Σέρρες με 3-1.Τα γκολ της ομάδας πέτυχαν τα δύο κανόνια των "κιτρινόμαυρων" Μπλάνκο και Λυμπερόπουλος ενώ για τις Σέρρες μείωσε ο Γεωργιάδης.
Η Ένωση έδειξε απο νωρίς τις διαθέσεις της και μόλις στο 5΄ άνοιξε το σκορ με
μια ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Μπλάνκο που κρέμασε το Ράντμαν και έκανε το 1-0.Στο 38΄καταπληκτικός συνδυασμός Καράμπελα και Λυμπερόπουλου με τον τελευταίο να κάνει αυτό που ξέρει καλά σημειώνοντας το 2-0.Ο Γεωργιάδης στο 42΄ απέδειξε τον ποδοσφαρικό του οίστρο με ένα γκολ που θα είναι σίγουρα μέσα στα καλύτερα της σεζόν.

Ο νεαρός έπιασε σουτ εν κινήσει εκτός περιοχής και δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Σάχα.Το 2-1 ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε σε πιο χαλαρούς ρυθμούς και χωρίς ιδιαίτερες ευκαιρίες.Στο 81΄ ο αειθαλής Γεωργέας μπήκε στην περιοχή και ανατράπηκε με τον διαιτητή να υποδεικνύει το σημείο του πέναλτι.