"Kαθάρισε" ο Μιραλάς

Ο Ολυμπιακός έπαιξε όσο χρειάστηκε για να νικήσει τον Ατρόμητο με 2-1 στο "Γ. Καραϊσκάκης", στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας. Οι "ερυθρόλευκοι", που από το 68ο λεπτό έπαιξαν με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Ντουντού, σημείωσαν και τα δύο τέρματά τους στο πρώτο ημίχρονο, με τους Φουστέρ στο 34΄ (πέναλτι) και Μιραλάς στο 36΄. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με γκολ
του Φαβάλι στις καθυστερήσεις. Με το τρίποντο η πειραϊκή ομάδα έμεινε μόνη στην πρώτη θέση της βαθμολογίας και περιμένει το αποτέλεσμα της αναμέτρησης που έπεται, μεταξύ του Αστέρα Τρίπολης και του Παναθηναϊκού, καθώς αν οι "πράσινοι" δεν νικήσουν ο Ολυμπιακός θα τεθεί εκ νέου επικεφαλής στην κατάταξη.  ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Θάνος (Γρεβενών) ΚΟΚΚΙΝΗ: 68΄ Ντουντού ΚΙΤΡΙΝΕΣ : Τοροσίδης, Φουστέρ, Ιμπαγάσα - Τάτος, Ολιβέιρα ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ερνέστο Βαλβέρδε): Πάρντο, Τοροσίδης, Χολέμπας, Μοδεστό, Μέλμπεργκ, Ντουντού, Ιμπαγάσα, Ζαϊρί (72΄ Ουρτάδο), Μιραλάς (61΄ Νέμεθ), Φουστέρ, Ρόμενταλ