Τραυματίστηκε ο Σλούκας στη νίκη της Φενέρ

20:03 25/11/2018 - Πηγή: In.gr

Την έβδομη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε η Φενερμπαχτσέ, μετά το 74-69 επί της Τόφας στην Προύσα. Κάθε άλλο παρά χαρούμενος όμως είναι ο Ζέλιμιρ Ομπράντοβιτς καθώς είδε τον Κώστα Σλούκα και τον Λουίτζι Ντατόμε να τραυματίζονται.

Ο Έλληνας κόμπο γκαρντ αποχώρησε από το παρκέ 3:12 πριν το τέλος της αναμέτρησης, ενώ ο Ιταλός φόργουορντ αγωνίστηκε για 15 περίπου λεπτά και από την στιγμή κάθισε στον πάγκο δεν επέστρεψε στην αναμέτρηση στο δεύτερο ημίχρονο. Στα του αγώνα, ο Τζόφρι Λοβέρν ήταν ο κορυφαίος για τους φιλοξενούμενους με 20 πόντους και 13 ριμπάουντ, ενώ και ο Ντουβερίογλου με

17 ήταν εκπληκτικός για την ομάδα του Ομπράντοβιτς.

Ο Σλούκας όσο αγωνίστηκε πέτυχε 2 πόντους και μοίρασε 4 ασίστ. Για την Τόφας ο Μεχία έβαλε 24 πόντους αλλά δεν κατάφερε να δώσει τη νίκη στην ομάδα του. Η Φενερμπαχτσέ αντιμετωπίζει την Μπαρτσελόνα εκτός έδρας την Παρασκευή 30/11 και μένει να δούμε πόσο σοβαροί είναι οι τραυματισμοί των δύο παικτών της Φενέρ.