Ολυμπιακός – ΟΦΗ 2-1: Νίκη-θρίλερ με ανατροπή

Ο Ολυμπιακός υποδέχθηκε τον ΟΦΗ με στόχο την επιστροφή στις νίκες για να μη χάσει κι άλλο έδαφος και βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ, για να ισοφαρίσει τελικά πριν το πρώτο ημίχρονο και να χάσει μεγάλες ευκαιρίες στο δεύτερο μέχρι να κάνει το 2-1, γεγονός που έβγαλε στην επίθεση τους Κρητικούς που είχαν, με τη σειρά τους, μεγάλες ευκαιρίες στα τελευταία λεπτά για να ισοφαρίσουν και να φύγουν με θετικό αποτέλεσμα από το Καραϊσκάκη. Το παιχνίδι απέκτησε καλό
ρυθμό από τα πρώτα του λεπτά και αυτό κυρίως χάρη στους Πειραιώτες που είχαν κατοχή και διάθεση να πιέσουν, αλλά οι Κρητικοί ήταν οργανωμένοι, σοβαροί όπως πάντα εδώ και εβδομάδες και τελικά ήταν και αυτοί που κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ. Στο 19′ οι φιλοξενούμενοι βγήκαν στην αντεπίθεση και ο Τοράρισον γύρισε για τον Ντίκο, ο οποίος έκανε το 0-1 από κοντά! Ένα γκολ που έδωσε ενθουσιασμό στον ΟΦΗ και παράλληλα φάνηκε να μπλοκάρει τον Ολυμπιακό, ο οποίος χρειάστηκε κάποια λεπτά […]
Ολυμπιακός – ΟΦΗ 2-1, Νίκη-θρίλερ,olybiakos – ofi 2-1, niki-thriler