Κύπελλο Ελλάδας: Κοντά στους «8» η Λαμία μετά τη νίκη επί του Ιωνικού – Δείτε τα γκολ

Το πρώτο και σημαντικότερο βήμα για την πρόκρισή τους στους προημιτελικούς του κυπέλλου Ελλάδας έκανε η Λαμία, η οποία επιβλήθηκε με 2-0 του Ιωνικού και είναι πλέον το μεγάλο φαβορί για να πάρει το εισιτήριο για τους «8». Σε έναν τραγικό αγωνιστικό χώρο, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να βάλουν ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα για τους Νικαιώτες ενόψει της ρεβάνς
στο δικό τους γήπεδο. Με τον αγωνιστικό χώρο να βρίσκεται σε τραγική κατάσταση και τους παίκτες να σκέφτονται πρωτίστως το να αποφύγουν τραυματισμούς και μετά όλα τα άλλα, ήταν μάλλον παράλογο να περιμένει κανείς θέαμα. Και όντως οι δύο ομάδες δεν έκαναν εντυπωσιακά πράγματα. Βασικά, για να τεθεί πιο σωστά, σε όλο το πρώτο ημίχρονο ουσιαστικά υπήρξε μόνο μία φάση της προκοπής. Ήταν στο 24ο λεπτό και ήταν το γκολ της Λαμίας, η οποία είχε και την κατοχή της μπάλας σε ποσοστό 63% – 37%. Ο Βύντρα έκανε τη σέντρα από δεξιά και ο Τσούκαλος […]