NBA: Με triple-double «αστραπή» του Γιάννη Αντετοκούνμπο οι Μπακς νίκησαν με 149-136 τους Πέισερς

Οι Μιλγουόκι Μπακς νίκησαν με 149-136 τους Ιντιάνα Πέισερς εκτός έδρας στο «Gainbridge Fieldhouse» και βελτίωσαν το ρεκόρ τους σε 55-21 καθώς η κανονικής περίοδος του NBA πλησιάζει στο τέλος της και τα «ελάφια» παλεύουν για να τερματίσουν στην πρώτη θέση της Ανατολής. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πρωταγωνίστησε σημειώνοντας το πιο γρήγορο triple-double της καριέρας του, ενώ έλαμψε και ο Τζρου Χόλιντεϊ με 51 πόντους. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο γέμισε το φύλλο της στατιστικής υπηρεσίας καθώς
σε 32 λεπτά έβαλε 38 πόντους (14/18 σουτ, 10/14 ελεύθερες βολές), μάζεψε 17 ριμπάουντ, μοίρασε 12 ασίστ και είχε κι ένα κλέψιμο. Μαζί με τον Χόλιντεϊ που ότι σούταρε… έγραφε κι έκανε ρεκόρ καριέρας «κουβάλησαν» τους Μπακς, ενώ ο Μπρουκ Λόπεζ πρόσθεσε 21 πόντους. Στο ματς έπαιξε κι ο Θανάσης Αντετοκούνμπο (δύο λεπτά, χωρίς πόντο). Οι Μπακς στην αρχή μάλλον υποτίμησαν τους αντιπάλους τους που είχαν τρεις σημαντικές απουσίες (Χάλιμπερτον, Χιλντ, Τέρνερ – τους τρεις καλύτερους παίκτες τους). Και το μυαλό τους έμοιαζε να βρίσκεται περισσότερο […]