Στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας η Ίντερ

19:11 13/1/2021 - Πηγή: NewsIt

Την πρόκριση της στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας πανηγύρισε η Ίντερ. Η ομάδα του Κόντε χρειάστηκε την παράταση για να ξεπεράσει το εμπόδιο της Φιορεντίνα (1-2) και στους “8” θα αντιμετωπίσει τη Μίλαν.

Η Ίντερ προηγήθηκε με πέναλτι του Αρτούρο Βιδάλ στο πρώτο μέρος και ωστόσο η Φιορεντίνα ισοφάρισε με φοβερό σουτ του Κουάμε, ύστερα από τραγικό λάθος της άμυνας των Μιλανέζων.

Το 1-1 ήταν το σκορ της κανονικής διάρκειας του αγώνα. Στην παράταση ο Λουκάκου πέρασε στο παιχνίδι και σκόραρε με κεφαλιά, ύστερα από σέντρα του Μπαρέλα στο 119′, γράφοντας το 1-2 και χαρίζοντας την πρόκριση στην ομάδα του στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ιταλίας.

To άρθρο Στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας η Ίντερ δημοσιεύτηκε στο NewsIT .