00:02 25/3/2023 - Πηγή: NewsIt

Η Ελλάδα πήρε επιβλητική νίκη με 3-0 επί του Γιβραλτάρ στην Πορτογαλία, αλλά η Γαλλία ήταν αυτή που πήρε την πρώτη θέση στη βαθμολογία, στο δεύτερο όμιλο των προκριματικών του Euro 2024.

Η Γαλλία “σάρωσε” την Ολλανδία στο ντέρμπι του δευτέρου ομίλου των προκριματικών του Euro

2024, επικρατώντας με 4-0 και πρωταγωνιστή τον Κιλιάν Εμπαπέ. Ο σούπερ σταρ της Παρί Σεν Ζερμέν βρήκε δύο φορές το δρόμο προς τα δίχτυα, με τους “μπλε” να έχουν “καθαρίσει” το ματς από το πρώτο ημίχρονο, έχοντας σκοράρει και με τους Γκριεζμάν και Ουπαμεκανό στο αρχικό 15λεπτο του αγώνα.

Η Γαλλία πήρε έτσι με εντυπωσιακό τρόπο τους τρεις βαθμούς, όσους έχει και η Ελλάδα, με το Γιβραλτάρ και την Ολλανδία στο μηδέν και την Ιρλανδία να μην έχει αγωνιστεί ακόμη.

Ρεπό: Ελλάδα

To άρθρο Προκριματικά Euro 2024: H Γαλλία «διέλυσε» με 4-0 την Ολλανδία – Η βαθμολογία στον όμιλο της Ελλάδας δημοσιεύτηκε στο NewsIT .