Παρί Σεν Ζερμέν: Ματσάρα με 7 γκολ στο Παρίσι! video

00:52 24/2/2020 - Πηγή: NewsIt

Λίγες μόνο μέρες μετά το 4-4 με την Αμιάν, η Παρί Σε Ζερμέν πρωταγωνίστησε σε μία ακόμη ματσάρα για τη Ligue 1, καθώς επικράτησε με 4-3 της Μπορντό, σε ένα παιχνίδι που είχε τα… πάντα.

Οι Παριζιάνοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με τον Χουάνγκ να “παγώνει” το γήπεδο, όμως ο Καβάνι σκόραρε για 200η φορά στο 25′ και ο Μαρκίνιος στο 45′ ολοκλήρωσε την ανατροπή για την ομάδα του. Κι όμως το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με ισόπαλο σκορ, αφού οι Γιρονδίνοι ισοφάρισαν στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Πάμπλο.

Στο

δεύτερο ημίχρονο όμως, η Παρί βρήκε δύο ακόμη γκολ με τον Μαρκίνιος ξανά (63′) και τον Μπαπέ στο 69′, πριν κάνει το ματς “θρίλερ” ο Πάρντο στο 83. Οι γηπεδούχοι έμειναν μάλιστα και με παίκτη λιγότερο από την αποβολή του Νέιμαρ στο 92′, αλλά το 4-3 έμεινε μέχρι το τέλος, χαρίζοντάς τους τη νίκη.

To άρθρο Παρί Σεν Ζερμέν: Ματσάρα με 7 γκολ στο Παρίσι! video δημοσιεύτηκε στο Newsit.gr .