Η Τσέλσι επέστρεψε από την… κόλαση – “Λιποθύμησε” η Γουεστ Μπρομ (video)

22:08 26/9/2020 - Πηγή: NewsIt

“Τρελά” ματς… έκρυβε η πρώτη ημέρα της 3ης αγωνιστικής της Premier League. Μετά τον απίστευτο τρόπο με τον οποίο ήρθε η νίκη της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, είχαμε και το εκπληκτικό 3-3 της Τσέλσι στην έδρα της Γουέστ Μπρομ.

Η Τσέλσι δεν τα παράτησε ποτέ και δικαιώθηκε. Η ομάδα του Φρανκ Λάμπαρντ βρέθηκε να χάνει με 3-0 στο ημίχρονο, αλλά κατάφερε στις καθυστερήσεις να αποσπάσει ισοπαλία 3-3 από τη Γουέστ Μπρομ και να αποφύγει μία δεύτερη σερί ήττα στην Premier League.

Click4more:

Απίστευτο φινάλε στο Μπράιτον – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ! Νίκη με πέναλτι… μετά τη λήξη (video)

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 4′ με τον Ρόμπινσον, ο οποίος στο 25΄ εκμεταλλεύθηκε το τραγικό λάθος του Τιάγκο Σίλβα και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Δύο λεπτά αργότερα ο Μπάρτλεϊ έκανε το 3-0 για τους γηπεδούχους, δίνοντας τους σαφέστατο προβάδισμα… νίκης.

Τα πάντα άλλαξαν στο δεύτερο μέρος. Η Τσέλσι αντέδρασε στην επανάληψη και κατάφερε να μειώσουν με τέρματα των Μάουντ (55′) και Χάντσον-Οντόι (70′).

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Εϊμπραχαμ με κοντινή προβολή διαμόρφωσε το τελικό 3-3 και “χάρισε” το βαθμό στους “μπλε”. Με το γκολ αυτό, η Γουέστ Μπρομ έχει πλέον τη χειρότερη αμυντική επίδοση στην ιστορία της Premier League για τις τρεις πρώτες αγωνιστικές (παθητικό έντεκα τερμάτων).

Αποτελέσματα, σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής της Premier League:

Μπράιτον-Μάντσεστερ Γ. 2-3

(40΄πεν. Μοπέι, 90+5΄ Μαρτς – 43΄αυτ. Ντανκ, 55΄ Ράσφορντ, 90+10΄πεν. Φερνάντες)

Κρίσταλ Πάλας-Εβερτον 1-2

(26΄ Κουγιατέ – 10΄ Κάλβερτ-Λιούιν, 40΄πεν. Ριτσάρλισον)

Γουέστ Μπρομ-Τσέλσι 3-3

(4΄, 25΄ Ρόμπινσον, 27΄ Μπάρτλεϊ – 55΄ Μάουντ, 70΄ Χάντσον-Οντόι, 90+3΄ Εϊμπραχαμ)

Μπέρνλι-Σαουθάμπτον 22:00