00:24 28/11/2020 - Πηγή: NewsIt

Η Βόλφσμπουργκ διεύρυνε το αήττητό της στη φετινή Bundesliga, καθώς μετά από ένα συναρπαστικό ματς επικράτησε 5-3 της Βέρντερ Βρέμης στο “Φολσκβάγκεν Αρίνα” στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 9ης αγωνιστικής.

Στους 17 πόντους και την 4η θέση της βαθμολογίας βρίσκεται η Βόλφσμπουργκ, ισοβαθμώντας με την Λειψία, μετά τη μεγάλη νίκη (5-3) επί της Βέρντερ, που ηττήθηκε μόλις για δεύτερη φορά φέτος. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Μπιτενκούρ 13’ για να έρθει άμεσα

η ανατροπή με γκολ του Μπακού στο 22’ και του Μπρουκς έκανε στο 25’ για το 2-1. Ο Μόχβαλντ στο 36’ έκανε το 2-2, για να έρθει στο 37’ ένα γκολ ακόμα των γηπεδούχων από τον Βέγκχορστ για το 3-2, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Ο Μπρουκς στο 47’ με αυτογκόλ ισοφάρισε για την Βέρντερ σε 3-3, για να έρθει πάλι ο Βέγκχορστ στο 76’ ώστε να κάνει το 4-3. Στις καθυστερήσεις ο Μπίαλεκ διαμόρφωσε το τελικό 5-3, αφού στο 80’ η Βέρντερ έμεινε με δέκα, λόγω αποβολής του Μόχβαλντ.

To άρθρο Bundesliga: “Τρελό” ματς με νικήτρια τη Βόλφσμπουργκ που βλέπει… κορυφή! (video) δημοσιεύτηκε στο NewsIT .