21:29 6/3/2021 - Πηγή: NewsIt

Η Μπορούσια Ντόρμουντ βρέθηκε να προηγείται με 2-0 στην έδρα της Μπάγερν Μονάχου, αλλά έφυγε τελικά με την ήττα 4-2 από την πρωτοπόρο της Bundesliga, χάρη σε δύο γκολ στα τελευταία λεπτά.

Το παιχνίδι εξελίχθηκε σε μία απίθανη “μονομαχία” των Λεβαντόφσκι και Χάαλαντ, με τον νεαρό Νορβηγό επιθετικό να σκοράρει δις στο πρώτο δεκάλεπτο,

αλλά τον Πολωνό να “απαντά” με προσωπικό χατ τρικ.

Ο κορυφαίο επιθετικός της Ευρώπης την περασμένη σεζόν, ισοφάρισε το παιχνίδι πριν βγει το ημίχρονο, για να φέρει τούμπα το ματς ο Γκορέτσκα στο 88′ και να πετύχει ο ίδιος ο Λεβαντόφσκι το τρίτο προσωπικό του τέρμα στις καθυστερήσεις.

Η Μπάγερν Μονάχου προσπέρασε έτσι ξανά τη Λειψία στην κορυφή της βαθμολογίας στην Bundsliga, την ώρα που η Ντόρτμουντ συνεχίζει να “παλεύει” για την έξοδό της στην Ευρώπη.

Περισσότερα σε λίγο…

To άρθρο Bundesliga: Φοβερή ανατροπή της Μπάγερν με τον Λεβαντόφσκι να «καταπίνει» τον Χάαλαντ (video) δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Bundesliga, Φοβερή, Μπάγερν, Λεβαντόφσκι, Χάαλαντ,Bundesliga, foveri, bagern, levantofski, chaalant