Με... καυτό «Μέλο» οι Νικς (vids+pic)

Σπουδαία εντός έδρας νίκη με 104-94 πέτυχαν οι Νιου Γιορκ Νικς κόντρα στους Ατλάντα Χοκς, έχοντας ως απόλυτο πρωταγωνιστή τον Καρμέλο Άντονι. Με αυτή τη νίκη, οι Νεοϋορκέζοι ανέβηκαν στο 6-7, ενώ ανάγκασαν τα "Γεράκια" στην τέταρτη ήττα τους (9-4). Αξίζει, δε, να σημειωθεί ότι αυτή ήταν η τέταρτη διαδοχική εντός έδρας νίκη των Νικς τη φετινή σεζόν.

Big W for @nyknicks who defeat @ATLHawks, 104-94, for their 4th straight home win. Melo ties his season-high with 31p. Dwight had 18 & 18. pic.twitter.com/4e40kN1MqS

NBA (@NBA) November 20, 2016

Οι γηπεδούχοι πήραν από νωρίς τα ηνία του αγώνα και, μάλιστα, εξασφάλισαν διψήφια διαφορά ήδη από τις αρχές της δεύτερης περιόδου, όμως το προβάδισμά τους μειώθηκε στο μισό στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (46-41, 20').

Παρόλα αυτά, στην επανάληψη διατήρησαν με άνεση τα ηνία στο σκορ, ανεβάζοντας παράλληλα τη διαφορά εκ νέου σε διψήφια επίπεδα, με αποτέλεσμα να επικρατήσουν άνετα με 104-94 επί των Ατλάντα Χοκς.

Σε εκπληκτική βραδιά για τους νικητές ήταν ο "Μέλο", σημειώνοντας 31 πόντους (8/14 δίποντα, 4/8 τρίποντα και 3/3 βολές), και ισοφαρίζοντας την καλύτερη ατομική του επίδοση για φέτος, ενώ άξιος συμπαραστάτης του ήταν ο Κρίσταπς Πορζίνγκις με 19π. και 11 ριμπάουντ.

Derrick Rose finds Porzingis in transition for the running one-hand slam! #Knicks #NBAVine https://t.co/5sNoVwI4vg