Ρεάλ 85-80
ΓΑΛΑΤΑ 88-65
Ολυμπιακός 73-57
Ολυμπιακός 63-76

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Δεν αξίζει κάτι. Ο Ολυμπιακός πήγε και τα δύο ματς στη Βαρκελώνη στην αμυνα, κατέβασε την Μπάρτσα στους 70-75π , έχασε εύκολα στο πρώτο και κέρδισε εύκολα όταν έβαλε τα τρίποντα (13) στο δεύτερο. Τώρα περιμένουμε κλειστά ματς. Καθώς θα έχει άγχος ενώ η Μπάρτσα παίζει εξίσου καλά εκτός μην ξεχνάμε. Πλήρης πάντως ο Ολυμπιακός. Θρίλερ με τον Ολυμπιακό να έχει ένα μικρό προβάδισμα αλλά σοτιχηματικά δεν αξίζει κάτι. Χωρίς Όλεσον(10π) η Μπάρτσα

Εφές 90-85

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Η Ρεάλ από -17 στο δεύτερο ματς έκανε το 2-0 (έχανε στο ημίχρονο και στο πρώτο) και χωρίς άγχος τώρα πάει για σκούπα . Η Εφές με την υπογραφή του Ίβκοβιτς το παλεύει και θέλει ένα ματς για το γόητρο αλλά δεν έχει το βάθος . Δϋσκολο ματς προς άντερ ίσως αλλά δύσκολο

Γκραβελιν 67-69

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Η Λιμόζ μπορεί και τον άσο στο άντρο της. Η πρωταθλήτρια είναι άλλη κλάση από την επίσης μεγάλο όνομα αλλά αδιάφορη Ορτέζ που έχει 8 ήττες στα 9 τελευταία ματς

19/4 ΚΛΙΒΕΛΑΝΤ 100-113

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Με άνεση το Κλίβελαντ έκανε το 1-0 μετά το 15λεπτο στο πρώτο ματς καθώς είναι άλλη κλάση από την μέτρια και ήδη ευχαριστημένη Βοστώνη και έτσι πάμε με τον άσο στο χάντικαπ

18/4 ΤΟΡΟΝΤΟ 93-86(παρ)

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Εσπασε η έδρα και δίκαια στο πρώτο ματς αν και το Τορόντο από -15 στην 4η περίοδο πήγε στην παράταση. Ισοδύναμες ομάδες, δύσκολα θα γίνει το 0-2 και πάμε με τον άσο

18/4 ΧΙΟΥΣΤΟΝ 108-118

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Με άνεση και διαφορές 15π το Χιούστον του Παπανικολάου έκανε το 1-0 αλλα το Ντάλας είναι αν και σοφτ πονηρή ομάδα καθώς έχει ίδια αξία με τους γηπεδούχους και περιμένουμε μπρέικ στην σειρα. Σε ζητούμενα το διπλό λίγο με 5π