Μπάγεβιτς: «Mέσα σε ένα λεπτό γυρίσαμε στα παλιά»

Απογοητευμένος από το τελικό αποτέλεσμα, αλλά και την εικόνα της ομάδας του στο παιχνίδι με τον Ατρόμητο, εμφανίστηκε ο Ντούσαν Μπάγεβιτς. Ο τεχνικός της ΑΕΚ στάθηκε στο λεπτό μέσα στο οποίο η «Ένωση» δέχτηκε δύο γκολ και τόνισε ότι οι παίκτες του δεν έδειξαν την πειθαρχία και το πάθος που είχαν στο ματς με τον Ολυμπιακό....ΑΙΧΜΕΣ ΓΙΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ...Αναλυτικά τα όσα δήλωσε:«Δεν
είχαμε τα στοιχεία που δείξαμε στο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό. Μας έλλειψε η πειθαρχία και το πάθος, ενώ δεν είχαμε ταχύτητα. Δυστυχώς δεν ήμασταν συγκεντρωμένοι και μέσα σε ένα λεπτό δεχτήκαμε δύο γκολ και έτσι γυρίσαμε πίσω στα παλιά. Δεν έχω καταλάβει τι συνέβη, είχαμε το 3-1 ένα άνετο σκορ χωρίς κανένα πρόβλημα, αλλά μετά το 3-2 δεν είχαμε καλή συμπεριφορά».Σχετικά με τον καταλογισμό του πέναλτι ο κ. Μπάγεβιτς είπε: «Με τον διαιτητή μίλησε ο Βασίλης Δημητριάδης. Αρχικά είπε ότι το έδωσε στο μαρκάρισμα στον Μάκο και μετά από 10’ ότι τελικά το χρέωσε στον Μαϊστόροβιτς».http://www.sport-fm.gr