O Γιάννης Αμανατίδης παραδέχτηκε πως μετά το 1-2 σκέφτηκε πως μπορεί κάτι να πήγαινε στραβά

Κόντρα στην Λετονία η Εθνική έκανε το καθήκον της, διασύροντας την αντίπαλό της με 5-2. Την Τετάρτη το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα υποδέχεται το Λουξεμβούργο και με νίκη αρχικά εξασφαλίζει την συμμετοχή της στα μπαράζ, ενώ σε περίπτωση που χάσει η Ελβετία από το Ισραήλ, προκρίνεται απευθείας στα τελικά του Μουντιάλ... Ο Γιάννης Αμανατίδης μιλώντας για το ματς που έρχεται τόνισε πως οδηγός τους θα είναι το δεύτερο ημίχρονο κόντρα στην παρέα του Βερμπακόφσκις. Ο άσος της Aιντραχτ αναφερόμενος
στο ματς με Λετονούς επισήμανε πως στην επανάληψη δεν άφησαν τους αντιπάλους τους να πάρουν ανάσα, ενώ παραδέχτηκε πως μετά το 1-2 σκέφτηκε πως μπορεί κάτι να πήγαινε στραβά.Το χθεσινό παιχνίδι της Εθνικής κόντρα στην Λετονία είναι από αυτά που δικαίως αποκαλούνται ματς δύο προσώπων. Το συγκρότημα του Ότο Ρεχάγκελ στο πρώτο μέρος πραγματοποίησε τραγική εμφάνιση και μάλιστα βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-1. Ωστόσο στην επανάληψη τα πάντα άλλαξαν προς το καλύτερο, οι διεθνείς πετούσαν στο γήπεδο και τ