Έκρυψε την μπάλα ο Ολυμπιακός, 5-1 εκτός έδρας την Λαμία – Δείτε τα γκολ

Το απόγευμα ο Ολυμπιακός νίκησε στη Λαμία με το εμφατικό 5-1. Η δράση της αγωνιστικής δέκα λεπτά μετά τα μεσάνυχτα στην εκπομπή Super Μπάλα Live, στο Mega.
Έβαλε γκολ, έβγαλε ασίστ, κέρδισε πέναλτι. Τι άλλο να κάνει στα 34 του ο Στέφαν Γιόβετιτς; Κορυφαίος για τον Ολυμπιακό που πέρασε άνετα με 5-1 από την έδρα της Λαμίας για την τέταρτη αγωνιστική των πλέι οφ.

Στο 21’ ο Μαυροβούνιος πήρε τη μπάλα στο πρώτο δοκάρι, γύρισε και σκόραρε στην κλειστή για το 1-0.

Τέσσερα λεπτά μετά έκλεψα μπάλα και κέρδισε πέναλτι από χτύπημα του Τσιλούλη. Ελ Κααμπί και 2-0.

Λίγο πριν την ανάπαυλα, ο Γιόβετιτς σέντραρε στο δεύτερο και ο Παπαδόπουλος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Με ένα απίθανο αυτογκόλ από τον Κορνέζο ο Ολυμπιακός βρήκε και τέταρτο γκολ στο 81’, με τον Έλληνα στόπερ να κάνει και ένα δώρο στον Ελ Αραμπί για το 5-0. Η προσποίηση του Μαροκινού, πάντως, για… λίγους επιθετικούς.

Το μόνο που κατάφερε η Λαμία είναι να μειώσει με τον Λέικ στο 88’.

Οι Ερυθρόλευκοι στρέφουν πλέον την προσοχή τους στο ματς της Πέμπτης, με τη Φενέρμπαχτσέ για τα προημιτελικά του Conference League.