Σε ένα ματς που ξεκίνησε εφιαλτικά, η ΑΕΚ δεν απέφυγε την ήττα από την Μπράγκα και τον αποκλεισμό από το Europa League. Την παραμονή του αγώνα, στην καθιερωμένη συνέντευξη Τύπου, ο Μάσιμο Καρέρα έλεγε ότι η Ένωση θα έπρεπε να παίξει για τη νίκη και μόνο παρά το γεγονός ότι οι ελπίδες πρόκρισης ήταν πολύ λίγες, ενώ ο Αντρέ Σιμόες τόνιζε ότι η ομάδα ήθελε να δώσει μια απάντηση μετά το 0-3 από τη Ζόρια. Τελικά στο 9ο λεπτό, η Μπράγκα ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0 στο ΟΑΚΑ… Η αδράνεια των κιτρινόμαυρων σε μια εκτέλεση κόρνερ στο 7′ έφερε το 0-1 από τον Τορμένα και δύο λεπτά μετά ο Εσγκάιο από κοντά, μετά το γύρισμα του Γκαλένο, έκανε το 0-2, μετην ΑΕΚ να «απουσιάζει»… Οταν αποφάσισε να εμφανιστεί, είχε...

> Διαβάστε όλο το άρθρο εδώ: ΠΑΤΑΤΡΑΚ και σκληρός αποκλεισμός για την ΑΕΚ! Ήττα με κάτω τα χέρια από την Μπράγκα με 4-2 στο ΟΑΚΑ