Η ΑΕΚ έκανε την ανατροπή, κέρδισε την γερμανική Βόλφσμπουργκ με 2-1 στο ΟΑΚΑ και προκρίθηκε στους ομίλους του Europa League, ενώ βρέθηκε να χάνει με 0-1. Ο Καρίμ Ανσαριφάρντ ήταν ο «χρυσός» σκόρερ για την Ένωση, καθώς «τέζαρε» τους Γερμανούς με το γκολ του

στο 94ο λεπτό. Οι «κιτρινόμαυροι» έδειξαν πως το ήθελαν περισσότερο, είχαν πάθος και κατάφεραν να φέρουν τούμπα τον αγώνα στο δεύτερο ημίχρονο. Μάλιστα ήταν η ομάδα που θα μπορούσε να είχε ανοίξει το σκορ, καθώς στο 18ο λεπτό κέρδισε πέναλτι. Ένα πέναλτι που εκτέλεσε ο Πέτρος Μάνταλος και απέκρουσε ο Πέρβαν. Αντίθετα οι Γερμανοί ήταν αυτοί που πήραν το προβάδισμα στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου. Ο Μπρέκαλε βρήκε τον Μεχμέντι ακάλυπτο μέσα στην περιοχή και αυτός με πλασέ στην κίνηση...

> Διαβάστε όλο το άρθρο εδώ: O δικέφαλος αετός κατασπάραξε τους Γερμανούς της Βόλφσμπουργκ: 2-1 στο 94′ με μεγάλη ανατροπή η ΑΕΚ