La Liga: Εριξε… βόμβα στη Μαδρίτη η Κάντιθ, νίκησε 1-0 την Ρεάλ

Βόμβα μεγατόνων έριξε η Κάντιθ στην Μαδρίτη νικώντας την πρωταθλήτρια Ρεάλ Μαδρίτης με 1-0, για την 6η αγωνιστική της La Liga. Το γκολ για τους «νεοφώτιστους» στην κατηγορία πέτυχε ο Αντονι Λοσάνο στο 16ο λεπτό. Στη συνέχεια η άμυνα της Κάντιθ κατάφερε να κρατήσει μακριά τα αστέρια της Ρεάλ από την εστία της και να φθάσει στη μεγάλη αυτή νίκη, «πιάνοντας» τη «βασίλισσα» στην κορυφή της βαθμολογίας! Νωρίτερα

η Ατλέτικο Μαδρίτης πέρασε νικηφόρα από το Βίγκο, μια από τις δυσκολότερες έδρες του ισπανικού πρωταθλήματος, επικρατώντας της Θέλτα με 2-0. Τα γκολ της αναμέτρησης σημείωσαν οι Λούις Σουάρες στο 6ο λεπτό και Γιανίκ Καράσκο στις καθυστερήσεις. Στο μεταξύ, η Γρανάδα νίκησε 1-0 τη Σεβίλη, η οποία αγωνιζόταν με δέκα παίκτες στο δεύτερο ημίχρονο, πανηγυρίζοντας την τρίτη...

> Διαβάστε όλο το άρθρο εδώ: La Liga: Εριξε… βόμβα στη Μαδρίτη η Κάντιθ, νίκησε 1-0 την Ρεάλ