Το απίστευτο ρεκόρ της Γιουνάιτεντ όταν προηγείται στο ημίχρονο

20:15 13/8/2019 - Πηγή: To10.gr

Η πρώτη αγωνιστική της Premier League επιφύλασσε την συντριβή της Τσέλσι στο ντέρμπι με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (4-0) και την συνέχιση ενός ασύλληπτου ρεκόρ για τους «κόκκινους διαβόλους».

Η ομάδα του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ στο παιχνίδι με τους «μπλε» κράτησε ένα απίθανο ρεκόρ. Ο Ράσφορντ σκόραρε με πέναλτι στο 18ο λεπτό (1-0) και το ημίχρονο έκλεισε με την Γιουνάιτεντ μπροστά στο σκορ.

Κάπου εκεί οι πιθανότητες της ομάδας του Φρανκ Λάμπαρντ για νίκη μειώθηκαν δραματικά, σύμφωνα με όσα είχαν διαδραματιστεί στα προηγούμενα 279 παιχνίδια στο «Old Trafford».

Ο λόγος; Πολύ απλός! Γιατί στα προηγούμενα παιχνίδια που οι «κόκκινοι διάβολοι» είχαν προηγηθεί από το ημίχρονο, δεν έχασαν ποτέ!

Σε σύνολο λοιπόν 280 αγώνων που η Γιουνάιτεντ έχει καταφέρει να προηγείται από το ημίχρονο, μετρά 264 νίκες και 16 ισοπαλίες!