Πόλο: Προελαύνει ο Ολυμπιακός – Νίκησε 18-5 το Ρέθυμνο

Ο Χάρης Παυλίδης έδωσε χρόνο συμμετοχής σε πολλές νεαρές αθλήτριες, όμως ο Ολυμπιακός δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει με 18-5 τον ΝΟ Ρεθύμνου και να κάνει το 5/5 στην Α Εθνική πόλο των γυναικών.

Ο Ολυμπιακός με πρωταγωνίστριες τις Ελευθερία Πλευρίτου, Βασιλική Πλευρίτου και Νικόλ Ελευθεριάδου έκλεισε την πρώτη περίοδο με το σκορ στο 6-0.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Πόλο Α1 Ανδρών: Τα αποτελέσματα της

5ης αγωνιστικής

Το Ρέθυμνο μάζεψε τη διαφορά στο ημίχρονο (10-4), αλλά ο Ολυμπιακός με ένα νέο επί μέρους 6-0 στην τρίτη περίοδο «τελείωσε» το ματς φτάνοντας στη νίκη με 18-5.

Τα οκτάλεπτα: 6-0, 4-4, 6-0, 2-1

Ολυμπιακός (Χάρης Παυλίδης): Σταμοπούλου, Πλευρίτου Ελ. 2, Τζωρτζάκη 1, Ελευθεριάδου 2, Κανετίδου 1, Παπαδοπούλου, Σιούτη 2, Χριστοδούλου 1, Χαλδαίου, Πλευρίτου Β. 3, Θεοφανοπούλου, Μυριοκεφαλιτάκη 1, Δουρέκα, Τορνάρου 5

ΝΟ Ρεθύμνου (Βασίλης Κουνδουράκης): Καραγιάννη, Μαλλιαρού, Κυριακάκη 1, Φαρμάκη, Φραγγελάκη 1, Παναγιωτάκη 1, Γαβαλά 1, Λιμπιτάκη, Χρυσοβέργη 1, Παντελιδάκη